| hp1uk a întrebat:

Ce ati alege intre a studia la Sorbona in Paris si a studia la Universitatea Cambridge? Pe de-o parte, Cambridge este pe locul 1 in topul universitatilor din 2011, pe de alta parte Parisul e.Paris! Opinii va rog

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Paris, indiscutabil.
In primul rand stiu limba si in al doilea rand, cand traversez strada, din reflex, ma uit intai la stanga si APOI la dreapta.

| schindlerww a răspuns:

Eu, inainte, intentionam sa merg la Cambridge, dar dupa am realizat ca mi-ar fi mai usor la Sorbona (distanta nu este atat de mare, Anglia este extrem de scumpa). Bineinteles, trebuie sa inveti foarte bine franceza, dar - nu uita - franceza este "limba dragostei", asa ca merita (plus - este superba).

Sper ca ti-am fost de ajutor!

P.S: Important e sa mergi unde simti tu ca trebuie.

Andreea