| CvonD a întrebat:

Ce ati alege intre emisiunea voastra preferata,o carte buna sau o revista ? imi trebuie pentru un sondajlaughing ar fi de preferat sa va justificati si propunerea,daca vretibig grin dau funda pentru cea mai reusita parerehappy mersii

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca am de ales,obligatoriu,intre aceste trei variante,uite:
Emisiunea preferata,imi impune o zi si o ora si,desi o voi urmari cu placere,ma va deranja ca imi ingradeste libertatea intr-un fel.
Revista imi va oferi o informatie de scurta durata,limitata si imi va produce frustrare,ma va impinge sa caut informatia mai departe,mai adanc,din moment ce ma intereseaza,o consider cumva superficiala,in ciuda faptului ca imi da libertatea s-o citesc oricand as dori.
Asa ca,prefer cartea, care imi lasa libera imaginatia si posibilitatea de visare, indiferent ce ora din zi sau noapte as alege!

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

As alege carte, fiindca oricat de mult as dori sa fac alte activitati in momentul respectiv, daca sunt in mijlocul unei carti bune, las totul. Pur si simplu nu ma pot abtine si continui sa citesc. Mi se pare mult mai complex procesul de citire al unei carti decat restul, fiindca o carte are un anumit subiect care este aprofundat, iar cu cat citesti mai multe, cu atat vrei sa stii mai multe (cel putin, in cazul meu). In cazul in care este fictiune, atunci cu atat mai mult vreau sa vad ce se intampla mai departe sau daca finalul este asa cum mi-am imaginat eu. Iar motivele sunt sute, acestea au reprezentat doar cateva dintre ele happy.

| harciog a răspuns:

Cartea si,in lipsa ei,sportul si padurea,Siretul, pestele si alte activitati dinamice, chiar si sex.

| ghfgjgjkgj a răspuns:

Sondajul se numeste cumva "TEMA LA FRANCEZA"?

| Cristina45 a răspuns:

Eu as alege o revista, pentru ca imi place sa citesc reviste de scandal

| DolsheBombonikTheo a răspuns:

Emisiunea preferata ==> imi fixez o ora la care ma pun in pat si nu mai stau cu ochii in calculator dar imi baga in cap tot felul de porcarii deci aleg o carte sau o revista fiindca acolo gasesc informatii si multe chestii interesante