| cosminutza14 a întrebat:

Ce ati face daca ati fi indragostite de cel mai bun prieten.big grin? vreau raspuns rapid:d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum nu stiu ce as face dar stiu ce am facut cand am fost in situatia asta.
Am lasat lucrurile asa cum erau de frica sa nu-l pierd. O relatie de dragoste se poate stinge la fel de repede cum s-a aprins dar o prietenie e mai solida din punctul meu de vedere. Si cum nu stiu cum e cu o relatie de dragoste dezvoltata din prietenie foarte stransa...nu imi dau cu parerea.
Dar banuiesc ca ar iesi ceva foarte frumos daca sentimentele ar fi din ambele parti.

7 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Mi-as reveni laughing
Nu as vrea sa stric o prietenie frumoasa...

| cosminutza14 explică (pentru Xtadelo):

Ha ha ha ..foarte amuzant nu?

| Xtadelo a răspuns (pentru cosminutza14):

Eu am spus ce as face eu... tu decizi daca e amuzant sau nu.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Daca as fi indragostita de cel mai bun prieten as face urmatoarele lucruri:
1.Sa ii dau de inteles prin diferite gesturi ca sunt indragostita de el.
2.As incerca sa aflu daca si el simte la fel pentru mine
3.In cazul in care sentimentele ar fi reciproce mi-as face curaj si i-as spune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As sta sa vad daca si el simte la fel. Daca nu, nu i-as spune nimic pentru ca as strica prietenia. M-am multumi cu o simpla prietenie, chiar daca ar durea.

| Euletitia a răspuns:

Buna! As incerac sa aflu ce simte si el pentru mine si daca ma place si e si el indragostit de mine, as da sansa de a trai impreuna o frumoasa poveste de iubire. Daca suntem ibndragostiti reciproc, cu siguranta vom avea o relatie fericita, intrucat ne cunoastem deja foarte bine, suntem cei mai buni prieteni, stim unul despre altul ce preferinte avem, ce asteptam de la viata, de la partener etc, ce fel de caracter avem, unele detalii despre fostele relatii etc. daca el nu e indragostit de mine, la randul lui, nu i-as spune nimic, pentru a nu struca prietenia si m-as comporta cu el la fel in continuare.

| Anca_Teodora_1991 a răspuns:

Este foarte simplu desii as risca prietenia cu el.Eu una i-as da de inteles prin diverse jocuri de cuvinte dupa care i-as spune direct