| NicoleTheEnd a întrebat:

Ce ati invatat la informatica in clasa. a 10-ea?(profil real--mate-info)

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Acum 5-6 ani când eram eu clasa a X-a am învăţat OOP (Programare Orientată-Obiect). Primele noţiuni de pointeri, adrese de memorie, lucrul cu liste... a fost un an special. Cred că cel mai greu an la info din tot liceul.

| freehugs a răspuns:

Fisiere,scrierea unui program in pseudocot +f multe probleme gen minim, maxim, cmmmdc, etc. oricum e mai greu decat in clasa a 9-a straight face