| anonim_4396 a întrebat:

Ce avantaje are o universitate daca decide ca anul universitar sa fie online? In afara de faptul ca nu mai au anumite cheltuieli.
Nu ma refer la ce avantaje au studentii, ci universitatea, profesorii, decanul etc.

Si de ce cheltuieli scapa o universitate unde totul se desfasoara online?

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu cred că se scapă de vreo cheltuială. La mine pe toată perioada pandemiei a funcționat secretariatul, profesorii au mers la facultate și au predat de acolo online, salariile tot au fost plătite, taxele tot s-au plătit etc.
Singurul avantaj e că nimeni nu reușește să învețe ceva așa, pot face un bănuț în plus de pe urma restanțierilor, dar asta puteau face oricum oricând dacă voiau laughing