| Florin458 a întrebat:

In cadrul examenelor sustinute online de unde stiu profesorii ca studentii nu copiaza chiar si cu camera web? Aici ma refer la faptul ca studentul poate cauta online raspunsurile la intrebari incat nu cred ca profesorul poate vedea ce face studentul pe desktop.

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai nu stiu.

| AC4S4 a răspuns:

Se poate da share la screen, astfel profesorul va vedea ce se intampla pe ecranul studentului. Depinzand si de platforma, poate fi posibil sa se vada si studentul, dar si ecranul sau.

| Adry05 a răspuns (pentru AC4S4):

Nu cred că au cum să dea share-screen nu știu câți elevi în același timp...

| Dalmore a răspuns:

Am făcut teste cu o prietenă:
- dacă porți ochelari, ți se reflectă în ei ecranul, se vede orice mișcare
- oricât de neclară e camera, se vede când îți miști ochii și ce faci cu mâinile
- dacă ți se dă timp de gândire, poate ai timp să cauți, dar unii au pretenția să stai la un metru de cameră

Eu nu aș risca.

| 123456611 a răspuns:

E amuzant faptul ca la mine examenele erau date pentru o saptamana!