| anonim_4396 a întrebat:

Ce cadouri sunt potrivite pentru o fetiță nou născută?

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Fără haine, știu din experiența, nou născuții nu duc lipsă, asta le cumpără toată lumea și părinții au dulapurile pline, nu o sa fie purtate cu siguranța. Biberoane in niciun caz, are destule, cu siguranța. Jucării, asigurate de parinti si primite cadou.
Poți încerca un set pentru nou născuți, care are mai multe lucruri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scutece, pampers, hainuțe pentru copii mici, jucării care se mișcă.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Orice pentru bebelusi... Hainute, paturi pentru patut, suzete, biberon...
Scutecele, servetelele si lotiunile sunt si ele necesare, dar nu sunt neaparat potrivite pentru un cadou, decat daca parintii sunt practici si nu se simt ofensati daca le dai obiecte care ii ajuta efectiv/ii fac sa economiseasca.

| SilentRain a răspuns:

Haine, biberoane
Daca cumperi jucătrele sa fie de pluș fara blană, fara să iese puf, fara plastic

| GouDidodino a răspuns:

Pemparsi

| underArock a răspuns:

Probabil bani, sa cumpere parintii ce au nevoie.

| aquaticar a răspuns:

Niciunul nu-i pasa