| AnaMaria1939399292 a întrebat:

Bună. Eu sunt genul de fată girly care poartă rochițe și se îmbracă ca o fată dar ascult rap, Paraziții, Dragonu, BUG Mafia. care este problema? Mulți oameni îmi zic să nu mă mai dau ceea ce nu sunt, ca să mă las de trebuie asta. Eu doar rap ascult și atât. Asta sunt eu, alte genuri muzicale în afară de rap și dubstep nu ascult. Ce să fac? Să îmi schimb gusturile forțat doar pentru ca nu par genul care asculta genurile astea muzicale.
Vi se pare normal? E vreo problemă dacă o fată feminină ascultă rap?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asculta ce muzica iti place, si nu mai oferi justificari celorlalti.
Muzica trebuie sa te faca sa te simti mai bine, iar asta se intampla doar daca asculti ceea ce vrei.
Poate ca la vestimentatie conteaza mesajul pe care il transmiti, dar muzica este 100% pentru tine, nu trebuie sa dai detalii, mai ales cand "ceilalti" nu iti inteleg gusturile.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prietenii tai au dreptate, ca "muzica dementiala" pe care o asculti nu se plieaza pe caracterul tau pe care-l afisezi afara prin " imbracamintea cuminte" pe care o porti.
Ceva nu este corect in alegerea ta, ori muzica, ori imbracamintea, fiindca sunt stiluri total opuse, care spune despre tine ca esti falsa.

Daca vrei sa fii cu adevarat feminina, atunci pastreaza rochitele si asculta muzica "mai normala" care se pliiaza pe feminitattea ta, cum ar fi genul pop, cantate de cantareti renumiti precum: tailor swift, Ariana, Beyonce, Madonna, Cher, Riahna, Anastacia, INNA_care-i romanca, lady Gaga, Celin Dion, Katy Perry, Justin Bieber, samd.

| VoidEternal a răspuns:

Asculta ce îți place și imbraca-te cum te simti bine.

In adolescență poate părea ciudat pentru anturajul tau, la maturitate nobody cares really.

| Cavaler001 a răspuns:

Buna. Pari mică și nematurizata.
Poți asculta ce vrei tu, însă poate nu știi că rapul și hip hopul deprima. Nu tb sa.ti schimbi gusturile forțat, dar asculta și un reggae, un lounge, Buddha Bar și vezi daca îți plac. E bine sa fii mai flexibila nu 2 genuri și atât happy