| Popescu_Doiniţa_1981 a întrebat:

Ce calitate apreciaţi cel mai mult la o persoană?

Răspuns Câştigător
| Mityna a răspuns:

Am observat ca multi dintre voi apreciati sinceritatea(aceasta fiind parerea voastra)dar eu nu sunt de acord cu asta deoarece sinceritatea unei persoane ii poate rani pe alti.(ma refer la cei care sunt sinceri aproape tot timpul si fara sa isi dea seama ii jignesc/ranesc pe alti dand vina pe faptul ca au zis ce simt/gandesc.)
Calitatea pe care o apreciez eu cel mai mult la o persoana este onestitatea deoarece omul onest este acela care apreciaza in egala masura faptele sale si a celor din jur.

34 răspunsuri:
| Popescu_Doiniţa_1981 explică (pentru Legiuitoarea):

Îmi place răspunsul tău

| Paulla a răspuns:

Apreciez tăria de caracter şi tupeul, spontaneitatea, capacitatea de a îi 'citi' pe alţii şi de multe ori chiar mândria şi aroganţa(atâta timp cât sunt fondate).
Mă enervează sensibilitatea excesivă, naivitatea, timiditatea, orgoliul nefondat şi altruismul excesiv(genul ăla de persoane care întind mâna la toţi necunoscuţii).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Doiniţa_1981):

Nu. Absolut ca nu happy pentru ca nu i cunosti firea. nu il cunosti pe el insuti. In niciun caz

| Popescu_Doiniţa_1981 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate