| Popescu_Doiniţa_1981 a întrebat:

Ce calitate apreciaţi cel mai mult la o persoană?

Răspuns Câştigător
| Mityna a răspuns:

Am observat ca multi dintre voi apreciati sinceritatea(aceasta fiind parerea voastra)dar eu nu sunt de acord cu asta deoarece sinceritatea unei persoane ii poate rani pe alti.(ma refer la cei care sunt sinceri aproape tot timpul si fara sa isi dea seama ii jignesc/ranesc pe alti dand vina pe faptul ca au zis ce simt/gandesc.)
Calitatea pe care o apreciez eu cel mai mult la o persoana este onestitatea deoarece omul onest este acela care apreciaza in egala masura faptele sale si a celor din jur.

34 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sinceritatea, comunicarea, respectul, etc. și toate formează caracterul!
Pa, pa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Legy, comunicarea si respectul nu formeaza caracterul, ci sunt rezultatul manifestarii lui...
Cu sinceritate, al tau... ss. indescifrabil.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Dacă o persoană îți spune că te sună, și nu o face sau îți închide telefonul fără o justă cauză, ce părere ai putea să-ți faci desprea ea? Ce caracter are acea persoană care face apel la astfel de atitudini?
Îmi susțin opinia!
O zi bună.
Pa, pa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Bună.
Ce parere iti faci tu despre acea persoana este irelevanta pentru caracterul lui, este modul cum il percepi tu. Cum spuneam mai sus, comunicarea persoanei respective sau respectul pe care il "iradiaza" sunt moduri de manifestare ale caracterului persoanei respective. Sinceritatea este insa, intr-adevar, o trasatura de caracter proprie.
Poti sa iti sustii opinia, nu te opreste nimeni... denota o alta trasatura de caracter, gen incapatanare, dar ce stiu eu! laughing
O zi insorita.
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună din nou.
Fiecare cu părerea, percepția și conduita sa!
Fiecare, de asemenea, are o doză de încăpățânare.
Pa, pa.

| Popescu_Doiniţa_1981 explică (pentru Legiuitoarea):

Îmi place răspunsul tău

| blueangel99 a răspuns:

Sinceritatea, daruirea, caldura persoanei(nu prea imi plac persoanele cu firea rece, ma racesc si pe mine), inteligenta(ca daca arata bine, dar nu are nici 1IQ, nu dau nici 2 bani pe acea persoana, cu atat mai mult daca e de sex opus).
Pa, pa!

| anss23 a răspuns:

Apreciez o persoană receptivă, sinceră, cu simţul umorului.Un prieten ideal ar fi unul cu care să te poţi "prosti" din când în când dar totodată să poţi avea şi discuţii mai profunde.happy

| Paulla a răspuns:

Apreciez tăria de caracter şi tupeul, spontaneitatea, capacitatea de a îi 'citi' pe alţii şi de multe ori chiar mândria şi aroganţa(atâta timp cât sunt fondate).
Mă enervează sensibilitatea excesivă, naivitatea, timiditatea, orgoliul nefondat şi altruismul excesiv(genul ăla de persoane care întind mâna la toţi necunoscuţii).

| Leon a răspuns:

Cata mestrie in aceasta intrebare. apreciez calitatea de a intelege si a simti ceea ce e in gandurile celor apropiati. Este vorba de identitate, caracter si principii.
Urasc prostia si indiferenta, superficialitatea si lasitatea, lipsa de caracter.
Sunt chestii comune, de care nimeni nu tine cont.
Vai de noi cu astfel de itnrebari banale. straight face

| vali1985 a răspuns:

Sinceritatea.

| CataC a răspuns:

Buna
Toti zicem sinceritatea, da' sinceritatea pura frizeaza naivitatea.
Eu personal apreciez increderea in sine si onestitatea in general.
Bafta

Daca-mi permiti un moment de intuitie aproape feminina, nu prea inspiri incredere in tine happy

| CeaCuMasca a răspuns:

Inteligența.

| Mădă0611 a răspuns:

Sinceritatea, apoi bunul simt.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu pot sa spun una, deoarece eu nu apreciez cel mai mult decat o claitate si mai multe.
Ele sunt:
-Sinceritatea
-Comportamentul bun
-Inteligenta.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Increderea deoarece include si sinceritatea puppy dog eyes

| Popescu_Doiniţa_1981 explică (pentru anonim_4396):

Poţi avea încredere în cineva necunoscut?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Popescu_Doiniţa_1981):

Bună.
Cu o persoană stai o viață în casă, și tot nu reușești să o cunoști!
Necunoscutul este o carte închisă și dacă încerci să o deschizi nu știi ce găsești în ea. Deci, dacă ai încredere într-o persoană necunoscută, riscul consecințelor îți aparține în mod direct!
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Doiniţa_1981):

Da. Avem incredere in Dumnezeu, in papa de la Roma, in Maica Tereza, in doctorul de familie, in politistul care dirijeaza circulatia, U name it...
Ce, tu n-ai incredere nici in farmacista?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Popescu_Doiniţa_1981):

Nu. Absolut ca nu happy pentru ca nu i cunosti firea. nu il cunosti pe el insuti. In niciun caz

| Popescu_Doiniţa_1981 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Inteligenta, bunul simt, simtul umorului foarte dezvoltat (imi plac persoanele ce stiu sa fie amuzante doar dand din gura nu dand si din maini si din picioare ori strambandu-se...ca aia deja nu mai sunt amuzanti ci sunt papagali direct), caracterul si aroganta.

Răspuns utilizator avertizat
| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Bunatatea(dar cu limite), sinceritatea

| Cat a răspuns:

Eu apreciez onestitatea si capacitatea de asumare a propriilor greseli.

| lya18 a răspuns:

Intotdeauna o sa apreciez persoanele care se pot pune in locul altora inainte sa judece.

| GabrielCIG a răspuns:

Probabil as aprecia cel mai mult sinceritatea

| BiancaaaO a răspuns:

Afectiunea

| 1261996 a răspuns:

Loialitatea

| ALSI a răspuns:

Sinceritatea. Nimeni nu isi doreste sa intalneasca o persoana mincinoasa. Esti apreciat mai mult pentru ceea ce esti, decat pentru ceea ce vrei sa pari a fi.

| 32oana32 a răspuns:

Sinceritatea

| ђคгยкค a răspuns:

Cred ca... Onestitstea! >:}

| vallehtina a răspuns:

Sa fie el insusi. thinking adica sa se poarte normal... straight face

| Andrutza_Andrutza_1987 a răspuns:

Respectul