| insomnia a întrebat:

Ce carti mai stiti in genul celor din Saga Amurg happy? Sau ceva cu adolescenti, ceva la care sa nu ma plictisesc

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Luna plină de Kelley Armstrong, eroina e o femeie-vârcolac, seria Anita Blake Vampire Hunter de Laurell K Hamilton şi a apărut ori trebuie să apară, se fac precomenzi pe site, Trezirea, vol 1 din Jurnalele Vampirilor de LJ Mead, editura Leda. Şi într-adevăr, seria Vampirii Sudului e interesantă deşi nu e probabil ceea ce aşteaptă un fan Twilight.Alte cărţi cu adolescenţi, fără vampiri însă, seria Jocurile foamei de Suzanne Collins, Sabriel, Lirael de Garth Nix, seria Cronicile Lumii Pământene de Licia Troisi. Ori, fără nici un strop de fantasy, seria Gossip Girl de Cicely von Ziegesar sau seria Pantalonilor călători de Anne Brashares

3 răspunsuri:
| vintageheart a răspuns:

Uite niste carti foarte foarte foarte faine:
happyPantofiorii roz
happyHarry Potter
happySingur pe lume este frumoasa dar e mai mult pentru copii
Sper ca te-am ajutatlove struck

| ellenutzza a răspuns:

Semnul de PC cast si kristin cast si urmatoarele carti din seria CASA NOPTII... mie primul volum(adica semnul) mi s`a parut ff frumos:X foloseste un limbaj adolescentin si reuseste sa imbine lumea moderna si realitatea cu fictiunea si lumea de demult. chiar iti recomand s`o citesti (pe aceasta si pe urmatoarele carti din serie.)

alt roman exceptional dupa parerea mea care depaseste Saga Amurg ( dap.si eu sunt fana) este Gazda scris tot de stephenie meyer. are o poveste originala si de asemenea si aici este imbinata dragostea cu aventura si cu multe altele.

altceva nu stiu ce sa-ti mai spun sa citesti pentru. ca restul de carti nu sunt SF sau fantasy sunt porcarii pe care le-am citit pentru ca am fost obligata la scoala.

ma gandeam sa citesc vampirii sudului de charlaine harris si ti`o recomand si tie pentru ca din cate am auzit este o serie de carti ff frumoasa.

cam atat. daca mai aflu ceva sau mai citesc te anunt. spor la citit!kiss

si inca cevabig grin : cartile scrise de anita blake am auzit ca sunt frumoase si majoritatea (daca nu toate pe care le-a scris) sunt despre vampiri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand seria de carti "Cronicile vampirilor" scrisa de Anne Rice.