| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți că separă oamenii cel mai mult?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Internetul - smartphone-ul si robotica

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Da, tehnologia ne dă numai iluzia apropierii...

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa un timp o sa apara robotii care arata la fel ca noi si atunci va fi problema mare, multi vor apela la ei si incet dispare notiunea de casatorie, copil etc.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Sincer, eu nu cred că se va ajunge chiar până acolo... big grin
Roboții nu au cum să înlocuiască oamenii. Ei ne sunt inferiori de un infinit de ori.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, papusiile sexuale de silicon incep sa ocupe teren, asa va fi cu robotii, nu vezi ca sant multe probleme intre oameni putini raman impreuna o viata intreaga si multi ajung singuri, sau dus vremurile cu copil si nevasta totul urmeaza sa fie misto alaturi de inteligenta artificiala. Un nr mic de oameni cu venituri mici o sa accepte o relatie cu alt om dar restul nu

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

O păpușă nu se compară cu un om adevărat, iar o căsătorie presupune mult mai mult decât...

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se compara dar pentru milioane de japonezi, americani si englezi - europeni e mult mai buna decat o femeie. Doar tarile sarace raman cu gandirea de a cauta femeie pentru convietuit. Si china a inceput sa se adapteze la papusi multi sta cu ele. De ce? Pt ca nu au gasit ceva stabil cu una, sau divort, bts, pierderea proprietatii - pensie alimentara. Suna bizar dar e absolut normal sa ai parte de o femeie din silicon in casa ta.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Și când mă gândeam că nimic nu mă mai surprinde...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Religia si politica

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns:

Bani

| JicaContra a răspuns:

In momentul asta... matret: corona virusul, evident
in general e vorba de educatie si toleranta

| CleanHeart a răspuns:

Tacerea, cea mai a' dracu.

| anonim_4396 explică (pentru CleanHeart):

Cred că mai degrabă lipsa comunicării. Tăcerea poate fi și ea uneori un fel de a comunica...

| CleanHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, si tacerea e un raspuns.
Oricum nu ma prea reprezinta, in cazul meu separarea nu vine din lipsa de comunicare, vorbesc mult laughing vine dintr-o dezamagire foarte mare. Cele mai multe separari se produc din cauza orgoliului, de multe ori preferem sa fugim in loc sa reparam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diferenta de gandire, nu sunt pe aceeasi lungime de unda. Pasarile de o culoare zboara la un loc. Daca nu sunt de o culoare o vor lua pe cai diferite.

| LikeARollingStone a răspuns:

- Religia
- Politica
- Banii
- Pozitia sociala
- Frontierele
- Fotbalul
- Prejudecatile si orgoliul

Prea multe...sad

| anonim_4396 explică (pentru LikeARollingStone):

Da... Prea multe, din păcate. sad

| Dana1999 a răspuns:

Gândirea.

| VictorJulien a răspuns:

Banii,religia,mentalitățile diferite de a percepe viața