| superdorex a întrebat:

Ce credeti ce masuri ar trebui luate de federatia noastra? Au procedat bine acesti hocheisti? Funda si voturi!

Naţionala de hochei pe gheaţă a României a învins Ungaria (4-1), vineri, pe Patinoarul Vakar Lajos, din Miercurea-Ciuc, în turneul "Euro Icehoc-key Challange".
La intonarea imnului de stat, jucătorii de etnie maghiară (19 din lotul de 20!) au tăcut, în schimb, la cel al Ungariei şi la cel al Ţinutului Secuiesc au cântat!

Mai mult: hocheiştii români de etnie maghiară din naţională au tăcut la imnul de stat, dar l-au cântat pe cel al Ungariei!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uuufffff! De prost gust! Chiar nu prea sunt multe de spus. Doare ca nu se face nimic si ne calca toti in picioare sad