| uncumo a întrebat:

Ce credeți despre distrugerea planetei? Poluarea aerului, apei și omorârea animalelor (uneori din scopuri comerciale, iar alteori din pură distracție).

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Este una cat se poate de reala si greu de "vindecat". De exemplu, aia cum ca se reface stratul de ozon este minciuna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Stratul de ozon se reface, s-a refacut tinand cont ca in urma cu cateva decenii a aparut ditamai gaura.
In legatura cu animalele -Tu ce mananci? Carnea este esentiala organismului uman, cu vanatoarea -> este un sport practicat de cei "nobili" mai bogati big grine ce nu?
Distrugerea planetei? Ok industralizarea, evolutia a daunat "echilibrului natural" -> este datoria noastra de a incerca salvarea vietii salbatice. dar in orice caz ar trebui investit mai mult in programe spatiale.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Carne mănânc.

| Furnicuta000 a răspuns:

Planeta asta se duce de rapa din toate privintele. Nu avem ce face, exista niste persoane/organizatii care controleaza totul si principalul lor scop e sa faca cat mai multi bani, nu intereseaza pe nimeni de noi sau de mediul inconjurator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Vor putere nu bani, ca au... eu zic ca oamenii sunt toatã vina, cele mai multe distrugeri/poluarea, si hrana cu animale "distrugâns sanatatea" nu o fac "organizatiile", ci oamenii de rând.