| e m i l y a întrebat:

Ce credeti despre filmul "Amityville"? big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ryan Reynolds joaca un rol de neuitat in acest film inspirat oarecum din fapte reale. daca la inceput pare plictisitor.pe parcurs devine din ce in ce mai interesant.si te tine in suspans pana la sfarsit.are momente in care te face sa tresari. un horror bunicel
Dupa ca l-am vizionat, as putea sa- cataloghez cu usurinta ca fiind un film merituos! Palpitanta intreaga actiune, cu faze memorabile(mi-a placut in special scena cu degetul Lisei) iar faptul ca scenariul este construit aproape in totalitate bazandu-se pe realitate il face si mai deosebit.
Chestia asta are un impact mare asupra privitorului si cu siguranta iti da fiori cand te gandesti ca este posibil. Un thriller/horror captivant si realizat destul de bine. Mie mi-a placut mult si nu pot decat sa vi-l recomand tuturor. Enjoy it!
fata de original (1979), remake`ul din 2005 e mult mai bun, e regizat si mai bine. si da, faptul ca e bazat pe fapte reale il face si mai interesant
Bun filmul.Nu stiu de ce nu am facut nici un comentariu dupa ce l-am vazut. Un fillm de groaza adevarat, un pic psihlologic, cum inebuneste George, sunt multe faze infricosatoare, insa mi-au placut fazele cu acel debarcader, cum se tranteste usa aia noaptea.Doar atat am de zis despre acest film nota 8!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu l-am vazut si nici nu as vrea sa il vad
[mi-e frica] laughing :-s