| DenisaAvram a întrebat:

Ce credeti despre vegetarieni? E doar o intrebare retorica happy.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Jesus iar despre vegetarieni, ce sa cred fiecare manca ce vrea, nu sunt zeus sa i judec, personal eu sunt pro multe fructe, legume dar si carne de 2, 3 ori pe saptamana nu zilnic,carnea de peste este foarte sanatoasa,s-a facut un studiu pe soareci pe carnea rosie si s-a aflat ca era o sansa sa faca cancer, dar studiul nu a putut fi reprodus, desi nu stiu cat de stiinta e, plus ca pe om nu sau facut studi si nici nu s-a aflat ca cei care au cancer manca multa carne, din contra un om care manca de toate e la fel de sanatos ca un vegetarian, 5 fructe pe zi, 2 litri de apa plata pe zi, da s-a aflat dieta vegetariana prelungeste viata cu 25% la animale, dar din nou s-a aflat ca polularea poate cauza cancer, desi ce facem? numai respiram
recomand documentarul Trust Me I'm A Doctor daca nu il gasesti pe net til uplodez

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Recomand sa citesti asta https://forum.softpedia.com/......sanatoase/

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/02/180226085658.htm
dieta lacto-ovo-vegetariene și dieta mediteraneană sunt la fel de eficiente în reducerea factorilor de risc cardiovascular. Ambele diete au redus grăsimea corporală și greutatea totală cu aceeași cantitate. Cei de pe colesterolul dietetic în cei din dieta mediteraneană.

Consumul unei diete pe bază de plante are ca rezultat un mediu mai durabil și reduce emisiile de gaze cu efect de seră, îmbunătățind în același timp longevitatea, potrivit noilor cercetări. Pe baza constatărilor care au identificat sistemele alimentare ca fiind un contribuitor semnificativ la încălzirea globală, studiul se axează pe modelele dietetice ale vegetarienilor, semi-vegetarienilor și non-vegetarieni pentru a cuantifica și compara emisiile de gaze cu efect de seră, precum și pentru a evalua mortalitatea totală.

suntem ceea ce mancam", oamenii de stiinta au descoperit dovezi tantalizante conform carora o dieta vegetariana a dus la o mutatie care - daca se indeparteaza de o dieta echilibrata omega-6 la omega-3 - - pot face pe oameni mai susceptibili la inflamație și prin asociere, risc crescut de boli de inimă și de cancer de colon.

O dietă vegetariană cu conținut scăzut de grăsimi este foarte eficientă în ceea ce privește cantitatea de teren necesară pentru ao susține. Dar adăugarea unor produse lactate și o cantitate limitată de carne poate crește efectiv această eficiență, sugerează noi cercetări. Această deducere rezultă din constatările noului lor studiu, care concluzionează că, dacă toată lumea din statul New York a urmat o dietă vegetariană cu conținut scăzut de grăsime, statul ar putea susține în mod direct aproape 50% mai mulți oameni, sau aproximativ 32% din populația sa, în agricultură. Cu dieta bogată în carne și lactate, statul este în măsură să susțină direct doar 22% din populația sa, spun cercetătorii.

Consumul unei diete vegetariene a fost asociat cu un risc mai mic de cancer colorectal comparativ cu nonvegetarienii într-un studiu al bărbaților și femeilor adventisti de ziua a șaptea, potrivit unui nou articol.

Riscul de spitalizare sau de deces din cauza bolilor de inima este cu 32% mai mic la vegetarieni decat cei care mananca carne si peste, potrivit unui nou studiu. Boala cardiacă este singura cauză majoră de deces în țările dezvoltate și este responsabilă pentru 65.000 de decese în fiecare an în Marea Britanie. Noile descoperiri sugereaza ca o dieta vegetariana ar putea reduce semnificativ riscul oamenilor de a suferi de boli de inima.

| MihaiNicu23 a răspuns:

E o prostie asta ca sex tot fac si mai ales oral.

| PersonajFictiv a răspuns:

Hai ma, bulangiilor laughing Zici ca suneti un clan pe aici Anti-vegan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cei care fac religie din asta nu ii suport, pe ceilalti care afli doar când mergi acasa la ei sau iesi in oras mi se par ok, au grija de sanatatea lor. Dar nu exagereazã.

| gabriielaaa a răspuns:

E un stil de viata cum altora le place sa manace doar carne sau alti gatit proaspat sau fas fud lor le place ca mance doar ce ofera pamantu cred ca viata lor e mai lunga asa cine is eu sai judec bravo lor ca pot

| telefonulsperantei a răspuns:

Sunt unul dintre ei ce pot sa ti spun e ca Dumnezeu cand a creat lumea nu le-a dat carne Geneza 1:29... orice iarba cu samanta si orice pom cu roada aceasta sa fie hrana voastra... Si stii si tu de ce!