| BuGsstormbunny a întrebat:

Ce credeți, se vor deschide scolile în 9 decembrie?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, nu ar avea de ce, mai ales ca vine si asa zisa vacanta de iarna imediat.

| anonima188888 a răspuns (pentru DoarBogdan):

In Austria le redeschid acum luni, tot pentru 2 saptamani ca si ei sărbătoresc Crăciunul

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, poate semestrul viitor prin primavara așa.

| anonima188888 a răspuns (pentru Nirvanaaa):

Cred ca primăvara ar fi deja prea tarziu, eu zic ca ianuarie mai degraba

| Vasile2003 a răspuns:

Cu siguranță, nu! Sanse ar fi doar in semestrul al doilea, dar doar dacă scad semnificativ cazurile...să sperăm că totuși vor scădea și vom putea reveni cu toții la școală! Numai bine!

| anonima188888 a răspuns:

Teoretic ar trebui, cazurile au scazut de la 10000 la 7000-8000 si cazurile active de la 120000 la 90000 si inca sunt in scădere fiindca s-au înmulțit noile vindecari (in jur de 10000/zi), dar depinde de ce vor guvernanții. eu zic ca cel tarziu ianuarie ne intoarcem. in Austria le redeschid pe 7 decembrie si tot pentru 2 saptamani. deci s-ar putea ca si la noi Orban sa ne faca cadou de Mos Nicolae redeschiderea scolilor (Doamne Ajuta ca online nu mai suport)