| Ralux a întrebat:

Ce criteriu urmati? Tu iti faci singur destinul sau destinul ti-e deja facut, dupa cum vrea Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Destinul este acela cu care te nasti si pe care cred cu tarie, ca poti sa ti-l influentezi uneori... Dar credem sau nu, el ne este stabilit inainte sa ne naste, si de cele mai mule ori, nu facem nimic pentru a-l schimba... Fiecare zodie defineste calitati si defecte generale, dar data, ora si locul, sunt cele ce pun amprenta definitiva, asupra caracterului ce ne defineste... Cu aprecierea cuvenita acestei intrebari, Lucien.

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Imi fac singura destinul.

| elena a răspuns:

Amandoi contribuim deopotriva, atunci cand eu imi dau seama ce inseamna destin.

luciana
| luciana a răspuns:

Multumesc de apreciere, sa ai parte de tot binele din lume, sa fi iubit si apreciat, de cei dragi,- tie. Cu consideratie, Lucien.

| danutza a răspuns:

In sf o intrebare ca lumea :*
pai eu cred ca destinul il avem deja din momentul in care ne nastem... dar cu sigurantza il influentzam noi pe parcurs.
de ex: daca ne apucam de diferite vicii sau ne apucam sa omoram oameni aci destinu noi il influentzam iar daca fereasca dumnezeu patzim cv cei mai multi sp k asa a fost dat de la Dmz

| DeeVee a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu este cel care creeaza destinul...
Dar intervine si diavolul amestecand unele "stricaciuni" in destin... iar atunci tu esti pe cont propriu si trebuie sa le depastesti singura...

Sper k ai inteles ce am vrut sa spun...

Pwp...:*:*

| Simona_8441 a răspuns:

Eu imi fac singura destinul normal

| sabina59 a răspuns:

Cred c destinul ti-l faci tu. Il construiesti in decursul mai multor ani in baza a ceea ce doresti si in baza maturitatii, experientei si a responsabilitatii ce o ai. Pentru unii este mai usor iar pentru altii mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceasul mortii si locul iti este hotarat dinainte de a te naste.in actiunile tale si in hotararile tale ai liberul arbitru. dar esti sub auspiciul cauzei si efectului. o lege nescrisa careti arata ca Dumnezeu nu doarme, faci rau de rau ai parte gandesti rau? rau ti se intampla.bine faci bine gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in destin, daca ma refer din punct de vedere genetic.fiecare isi poarta destinul in carca, o povara genetica transmisa de generatie in generatie si sa nu uitam ca suntem usor influentati de ambient si de miscarea de rotatie a pamantului, destinul nu e ceea ce am crede la prima vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Câte un pic din fiecare.
Pa, pa.