| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

Ce culoare se face parul blond daca il decolorezi cu apa oxigenata?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai bine, folosește o cremă decolorantă, ori un spray decolorant. Apoi, pentru un blond mai pronunțat, poți folosi o vopsea (însă, nu e obligatoriu!), cu diverse nuanțe: platinat, cenușiu, argintiu, auriu etc
O altă variantă ar fi spray-ul colorant Venita One Day (blondă pentru o zi), ori un spray pentru șuvițe, Okaidi.
http://www.miss-lady.ro/......ay-7754340

| YouAreTheBestCutie a răspuns:

Buna! apa oxigenata va oxida parul,nu l va decolora,mai pe cuvintele tale,apa oxigenata in contact cu cel mai mic atom de keratina (care este in parul tau,substanta impermeabila) vor face o reactie chimica si ti l va arde. Ai parul blond,acesta va fi un alb foarte urat ca si al bunicii tale sau mai rau, ti as recomanda un nuantator sau vopsea ori orice alta pudra decoloranta de la farmacie, nu te juca cu chestii d astea, ai un par superb, eu una ador parul blond.