| IuliaAkaTrixxie a întrebat:

Ce cuvinte folositi cel mai des? Why?:-P.

5 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

-"mami, fii cuminte!"
-"iubi, fa curat in camera!"

(vorbesc cu fetita mea... ii spun de vreo 3 ori pe zi!)

un singur cuvant? "da"-il folosesc cel mai des(ma striga de vreo 30 de ori pe zi)

| alessia a răspuns:

Logic, normal, categoric, pfff(adica offf),. hai scartz.hai mars(cand ma enerveaza unii). si multe alteletongue

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Bună. La mine, cuvântul suflet este cel mai des utilizat/Am o sensibilitate aparte/Şi mă defineşte cel mai bine.../Acum face parte din vocabularul meu...

| CosteaVlad a răspuns:

În general ticuri verbale, gen: "aha", "super", cam ăstea... Pe unii îi aud cu "pana mea" de exemplu, repetând construcţia asta după fiecare 2-3 cuvinte spuse. laughing sau alţii cu "deci". Deci fiecare are propriul său DEX. big grin laughing

| minnieee a răspuns:

"Apai..." il folosesc cel mai des, pentru ca am deja un tic, credlaughing.
"Du-te dracu`"-cand ma enerveaza cineva.
"Pai" -cand ma apuc sa explic ceva.