| Annhi a întrebat:

Ce doare mai tare? Adevarul sau minciuna?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Minciuna, in unele cazuri si adevarul pentru ca confirmarea unei persoane decedate intr-un accident e dureroasa.

| ɹαℓυ a răspuns:

Cred ca Adevarul.

| traveler a răspuns:

ADEVARUL todeauna doare si mai ales venit din partea cuiva drag, cunostinta etc.De exemplu un prieten bun iti spune ca cutare fata este o fata usoara si tocmai s-a culcat cu ea si ce nebunii au facut impreuna etc...Si tu tocmai ai cerut-o in casatorie cu o zi inainte...Cum reactionezi? o snopesti in bataie si o lasi? Al faci mincinos si iti eviti prietenul pentru todeauna si ramai cu ea? Ia gandeste singur si apoi cantareste si tu ce inseamna adevar sau minciuna.sa te complaci in minciuna si sa traiesti in ea si cu ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa spui adevarul,sa-l spui e si mai greu,iar sa-l faci inteles e cel mai greu.
Minciuna, viclenia, calomnia pot fi mai groaznice decat gloantele unui revolver.

| me1me a răspuns:

Minciuna cu siguranta.