| RAY a întrebat:

De ce doare adevarul? e mai bine sa acceptam oare minciuna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul sau lucrurile pe care nu vrei sa le accepti te deranjeaza? Cel mai bine e sa accepti realitatea fara inflorituri si daca ceva te deranjeaza sa muncesti si sa schimbi acel lucru.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si daca nu poti schimba acel lucru ce sa faci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Te asiguri ca ai incercat toate variantele, daca chiar nu poti schimba nimic pur si simplu accepti situatia si treci mai departe - plusezi in alta parte.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai felicitare

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu stiu de ce doare, dar un lucru e cert... cam e nenorocit!

| syd2 a răspuns:

Adevarul nu doare, dar oamenilor le e mai comod sa traiasca in iluzii.

| RAY explică (pentru syd2):

Cateodata doare, nu as vrea sa spun ca veti spune ca sunt dus cu pluta

| syd2 a răspuns (pentru RAY):

Cu siguranta esti dus cu pluta, dar e normal, eu mai degraba is dus cu o racheta.

| BlackRose03 a răspuns:

Ray,te-am ranit?

| RAY explică (pentru BlackRose03):

Nu,nu ai cum esti doar un user de pe TPU, ma refer la altceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca adevarul nu reconfrontant. Minciuna este.

| MarioDraghi a răspuns:

E mai bine să nu ai nimic de ascuns ca să nu te lovească pe neașteptate.