| anonimathebest a întrebat:

Ce e aia cuncubina? Caci am vazut un serial coreean in care este vorba si de o cuncubina a imparatului(furtuna la palat)

Răspuns Câştigător
| Nu conteaza a răspuns:

Femeia cu care imparatul locuieste fara sa fie casatoriti [se scrie concubinatongue]

7 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! concubina este ca o amanta cum ar veni doar ca sotul nu are o sotie deci ei locuiesc impreuna si nu sunt casatoriti acestia sunt concubini.

| kaya a răspuns:

Cum ti s-a mai raspuns e concubina=amanta, persoana care traieste in concubinaj cu cineva, fara a fi casatorita cu persoana care traieste.

| Sylx a răspuns:

Este vorba de concubinaj. Doua persoane de sex opus care locuiesc impreuna fara a fi casatoriti dar se poarta ca si cum ar fi.

| anonimathebest explică:

Este o cuncubina a imparatului.

| anonimathebest explică:

Este vorba despre o cuncubina a imparatului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miley, daca ai zis ca ai vazut acest film (furtuna la palat), pe care l-am vazut si eu am un raspuns mult mai potrivit! Sunt sigura ca te-ai referit la Song-yeon, care a ajuns concubina. Ea s-a casatorit cu imparatul.Concubina insemna a 2-a sotie a imparatului, a3-a si asa mai departe! Adica, trebuie sa existe si un nume pentru celelalte sotii ale imparatului. Lor li se mai spunea si consoarta!

| Catzelush a răspuns:

Cred ca vroiai sa zici concubina, eu stiu ca oamenii concubini locuiesc in aceeasi casa dar nu sunt casatoriti. Sper ca ti-am fost de ajutor.