| Diiiiiia a întrebat:

Ce e un demo la un joc? Sau un demo in general:-s Ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| iuandfto a răspuns:

Demo la un joc este o parte din joc. Adica daca joci demoul unui joc joci doar ca sa vezi daca iti place acel joc si daca vrei sa-l joci pe tot. Acum majoritatea telefoanelor au demo la jocuri. Adica joci doar maxim 5 minute din joc sa vezi daca iti place si dupa daca il vrei sa-l joci pe tot intri pe net.
Mai exista si demo la un anumit program adica instalezi programul pentru cateva saptamani/zile si dupa daca iti place il cumperi. Cam asa e demo.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demo adica o demonstratie la joc e o particica din el(ca sa vezi daca iti place). Cum am spus (in general) demo inseamna demonstratie

| StarDustD a răspuns:

E un joc care, nu este intreg, adica e doar o o parte de exempu 5 misiuni si dupa gata...

| StarDustD a răspuns:

E un joc care, nu e intreg...sau un demo la o melodie e la fel...

| StarDustD a răspuns:

Si daca esti despept dupa ce apare un joc/program demo mai astepti o saptamana apare jocu "intreg"