| Candy a întrebat:

Ce est iubirea?
adica iubirea adevarata,,,,,, ce este?
se poate exprima prin cuvinte si prin fapte?
prin ce se exprima ea?

3 răspunsuri:
| pink1girll a răspuns:

Iubirea adevarata este atunci cand doua persoane au sentimente reciproce, cand fac sacrificii unul pentru altul, cand unul este mereu langa celelalt cand are nevoie, iar greselile pot fi iertate!
Parerea mea este ca in asta consta iubirea adevarata!

| Creieras17 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos sentiment din toata lumea asta. Cand iubesti, iti afli rostul pe pamant si tot ce este in jurul tau, capata o frumusete speciala, cand esti mai bun, mai bland, mai intelegator.
E greu sa iubesti cu adevarat, sa iubesti cu adevarat inseamna sa treci peste orice, pentru a fi langa acel om. Cand iubesti, simti totul. Dor, fericire, suferinta, extaz, durere, drag...As putea continua la nesfarsit dar cred ca ai inteles.
Iubirea iti da curaj, iti da curaj sa faci orice, iti da putere sa mergi mai departe, te ajuta sa treci peste toate cele rele, cand iubesti esti implinit!
Iubirea se exprima prin orice gest, cuvant sau fapt!
Cand iubesti poti sa transmiti asta printr-o singura privire, o singura atingere un singur cuvant...

| nissan59skyline a răspuns:

Cateodata iubira doare dar are sh momentul ei cand iti spune ca poti face orice pentru persoana pe care o iubesti sh atunci nimic nu te mai poate opri

scuze ca aduc vb dar de ex eu nici acum nu am renuntat la fata pe care o iubesc ea are prieten dar eu tot de ea ma apropii il despart p'ala de ea ca sa am si eu momentul meu scuze e cam prostesc ce am zis dar bft sper ca te-am ajutata spunand ce inseamna pentru mine