| Laweer a întrebat:

Ce este mai simplu, sa incep sa cant la chitara sau la pian? sunt in clasa a6-a si o iau chiar de la 0 cu tot ce tine de muzica.deci ce sa fac? pian sau chitara? avand in vedere ca nu stiu nici notele prea bine. fundalove struck

Răspuns Câştigător
| calin99 a răspuns:

Depinde si ce gen de muzica iti place. Daca iti place muzica rock,blues, country, jazz de poti apuca de chitara. daca esti pe muzica clasica si mai putin rock de poti apuca de chitara.eu cant la chitara si mi se pare mult mai super decat pianul pentru ca stiu sa cant si la pian dar mai putin.

2 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

E mai simplu sa determine cineva daca ai ureche muzicala intai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pianul.Mult noroc.