Zbenguici
| Zbenguici a întrebat:

Ce este seductia din punctul dvs de vedere?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Capacitatea de a sti cum sa iti arati cele mai bune calitati si sa ascunzi cele mai rele defecte.

| Arthur a răspuns:

Seducatorul (seducatoarea ) se aseamana cu vanatorul si pescarul. Intai urmaresc prada, apoi pun in undita momeala corespunzatoare.

| anad a răspuns:

In limbajul universal i se spune sex-appeal si inseamna o suma de atuuri-privire, zambet, un fel anume de a te misca, dezinvoltura si incredere in sine-plus cateva trucuri prin care orientezi cealalta persoana spre un scop personal: sa te placa, sa te accepte, sa te asculte, sa te sustina, sa te ierte, sa te uite etc.

| nobody_9468 a răspuns:

Pentru mine e chestia aia cand vorbesti cu cineva si de abia astepi sa zica ceva care sa-ti placa, sa mori de nerabdare, sa flirtrezi, sa ajungi la un suiect de discutie provocator si sa te ascunzi dupa deget, insa stiind amandoi despre ce e vorbawinking...

si da pentru mine e o artatonguetonguetongue

baftawinking

| deleuandrei a răspuns:

Seductia pentru barbati este ca o inteligenta, iar pentru femei eu cred ca este ca o arta.