| JuAl a întrebat:

Ce este un Boomer? Vad ca a devenit o moda recent pe Facebook.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MrReaper a răspuns:

Boomerul este un termen folosit pentru oamenii nascuti in perioada '46-'80.In general acei oameni indiferenti care nu accepta schimbarea si raman in acel trecut al lor si in nostalgia aia.Pe langa Boomer mai exista si Doomer, Bloomer si Zoomer. Sper ca te-am ajutat.
P.S. Termenul se foloseste si pentru persoanele plictisitoare din cate am vazut.

3 răspunsuri:
| Danut2017vasile1989Andrei a răspuns:

Boomer=Boomerang

| JuAl explică (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Adica?

| Danut2017vasile1989Andrei a răspuns (pentru JuAl):

Încearcă să testezi funcțias și vei vedea