| NonZarek a întrebat:

Ce face mai exact medicul nutriționist?
Am colon iritabil și as vrea sa știu dacă ar fi folositor sa merg la un medic de genu (pentru a-mi crea mese potrivite).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand am fost mi-a testat alergiile la diferite mancaruri, m-a cantarit, masurat si mi-a luat pulsul, apoi mi-a facut mesele in functie de orele la care ma trezesc, ma culc sau sunt la scoala (cand era deschisa), in functie de ceea ce imi place sa mananc. Apoi la restul sedintelor pur si simplu vede evolutia si te intreaba daca esti ok cu meniul dat. Din luna in luna imi schimba meniul. Nu-ti da pastile, ceaiuri ..doar meniu

| NonZarek explică (pentru anonim_4396):

Deci merita sa merg pentru a-mi face meniuri