| Emmett a întrebat:

Un membru din familia mea sufera de dischinezie biliara si colon iritabil. As vrea sa stiu ce mancare are voie sa manance, ce ceaiuri pot ameliora durerea si ce medicament ati recomanda. Multumesc mult!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

In primul rand,medicamentele, nu se pot "recomanda" de catre cei, care nu sunt medici.
In ceea ce privesc ceaiurile si ce fel de produse alimentare are nevoie, poti cauta pe GOOGLE, tastand cuvintele:
dischinezie+biliara+mancare+ceaiuri+recomandate si colon+iritabil+mancare+ceaiuri+recomandate, ca sa-ti fie mai usor sa citesti, sa listezi.

| Kalla a răspuns:

Te crezi la cabinet aici? Du-te la doctor sa intrebi de pastile! Doamne.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eeei vrei leacu-ri babesti s-au ce? sfatu-ri din astea le ei de la un doctor specialist omule nu asa din auzite, vbm de sanatatea unui om totusi.

| Kriss96 a răspuns:

Dar persoana cum a fost diagnosticata? Tot pe net? De unde sti tu ca are dischinezie biliara? Si colon iritabil pe deasupra..Asa diagnostice se pun numai la medic! Nu din burta si nici de pe net! Iar medicul i-ar fi spus persoanei respective si ce sa manance sau ce medicamente sa ia! Fuga la medic!

| Emmett explică (pentru Kriss96):

L-am intrebat si a spus ca a fost la doctor si i-a spus ca are dischinezie biliara si colon iritabil. Ce mai spui?