| shakespearemondialu a întrebat:

Ce faceți în situațiile când trebuie să terminați ceva și nu aveți chef și trebuie să trageți de voi că sa vă faceți chef? Poate fi evitat într-un fel trasul ăla de tine?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te ocupi de ceva frumos, iar apoi revii si la ceea ce nu faci cu drag. Dar cu forțe noi, nu cu plictiseală, ci cu ambitie, incât să știi că poți răsufla ușurat, după ce finalizezi treaba.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

știi vorba aia:
ce nu poți face azi, lasă pe mâine că poate nu mai trebuie făcut!

| SilentRain a răspuns:

Ascult muzica, mai bine sa îți faci treaba din timp

| TristanTzara a răspuns:

Din păcate fac mai tot pe ultima sută de metri. Dar poți să încerci să te chinui să faci ceva cât de puțin, iei o pauză și după iar mai faci ceva și tot așa până ai terminat.