| rosse99 a întrebat:

Ce faci cand te plictisesti ?

Răspuns Câştigător
| Slavic a răspuns:

Bună.

Stau pe net, vb cu cineva cind mi-e greu pe suflet, mă dau cu skate, bicicleta, îi inervez pe poliţişti laughing

Pa, pa.

119 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Asta este una din marile mele probleme, nu mă plictisesc.
Pa, pa.

| crizantema a răspuns:

De obicei ma plictisesc si mai tare...pe urma ma ia lenea si apoi intr-un final adorm, o patesc mai ales la scoala. Tin minte ca eram la sf clasei a 10 si diriga ne vorbea de sferele nu stiu cui, cu habar nu am ce axe si ce simboluri si semnificatii in poezia Luceafarul a lui M. Eminescu, si pur si simplu din plictiseala am dat in lene si pe urma am adormit si am dat sa cad de pe scaun cu profa in fata meablushing jenant...

| Ellena a răspuns:

Pai stau pe net, vorbesc la telefon, citesc ceva, ma uit la tv, chem prietenele pe la mine iesim afara.sunt atatea de facut.mai rar mă plictisesc, dar asta e.

| Arthur a răspuns:

Buna.
Cand incep sa ma plictisesc, am niste pozitii yoga pe care le aplic.
Pa, pa. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prietenii nu sunt disponibili ies prin oras si vad eu cu cine stau thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ma plicitsesc, imi iau sticla de cola langa mine, intru pe net, deschid messu, intru pe TPU, apoi pe remi-online, ascult muzica la greu si mai vizionez un film sau ma bucur de cititul unei cartiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... ma plicitisesc de plictiseala si apoi...

ps: Pa, pa. ---> e Retardare!

| Geno a răspuns:

Pai eu caut teste online pe google si merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm...sun pe cineva si intreb daca ne puntem intalni, trimit sms, incep sa citesc o carte, fac glume cu colega de banca, ud florile, dau cu aspiratorul, fac ordine in dulapul cu haine sau in sertare, fac baie, dau cu lac pe unghii, caut ceva ce-mi pla ce la tv etchappy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! cand ma plictisesc ma uit la tv si vad c e p acolo si daca nu e ma uit la un film pe pc! Pa, Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stresez si pe ceilalti de langa minehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ma uit la tv ma joc cu prieteni dar taca nu e curent ma joc daca nu e curent si n-am si cu cine sa ma joc sar cu parasuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand ma plictisesc ies pe afara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei cand ma plictisesc mananc.laughing

| DdDdde a răspuns:

Pai...imi iau ceva de rontait si ma uit la tv, citesc o carte, ma uit pe o revista, imi fac curat in camera, intru pe net si ma uit pe youtube la viata cu louie sau mesaje de dincolo sau copiii de la 402 sau simsala grimm sau eventual ascult muzica tare si dansez sau ma uit in sifonier si ma imbrac cu hainele care imi plac sau nu si le combin sau ma uit pe hi6 si rad de altiirolling on the floor (cam urat da imi place)laughing

| Georgyanna a răspuns:

Hmmmm, stiu si eu, deschid televizorul, daca nu e nimic interesant, mai scriu un cantec, mai stau pe net, cam atat si ma plictisesc in continuarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Lucruri pe care poti sa le faci fara sa ai nevoie de nimic

Clipeste des si dupa inchide ochii strans, pentru a avea parte de un adevarat spectacol de lumini. (Timp de amuzament: 1-5 minute).

Vei vedea o multime de bilute, stelute si dungi de lumina. Incearca sa gasesti forme cunoscute. Poate subconstientul incearca sa iti trimita un mesaj. Poate acesta este "trimite toti banii tai catre Urban 75", cei care te sfatuiesc cum sa te distrezi.

Incearca sa nu vorbesti despre pinguini. (Timp de amuzament: 1-5 minute)

Sa faci asta este destul de greu, pentru ca incercand prea mult sa eviti un subiect, ajungi sa te gandesti tot la el. Iar daca nu incerci deloc, atunci clar nu vei putea evita subiectul.

Foloseste-ti puterea secreta a mintii (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Alege un trecator si foloseste-ti puterea secreta a mintii pentru a-l determina sa faca ce vrei. De exemplu, sa isi scape plasa, sau sa se loveasca de cineva. Legile probabilitatii spun ca mai devreme sau mai tarziu, una dintre "poruncile" tale tot se va indeplini. Asa ca te poti convinge ca esti un supererou, si iti poti folosi timpul pentru a-ti incerca "puterile".

Scarpina-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Hai, scarpina-te! Chiar daca nu te mananca nimic. Nu-i asa ca se simte bine?

Da note trecatorilor (Timp de amuzament: 10-15 minute)

Da in secret trecatorilor note de la 1 la 10, iar pe masura ce trec, fa-le o critica in ceea ce priveste stilul de imbracaminte, tunsoarea sau pantofii.

Repeta un cuvant pana cand isi pierde intelesul (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Alege un cuvant la nimereala si spune-l cu voce tare pana cand devine o insiruire de sunete fara sens.

Ciupeste-te (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Ce este durerea? Ce este neplacut? Nu, nu e nimic fizic - totul este in mintea ta. In plus, dupa ce o sa te ciupesti un timp, vrei prefera sa te plictisesti decat sa te mai doara ceva.

2. Lucruri pe care sa le faci cand ai ceva la indemana

Vezi ce este in cosul de gunoi al vecinului (Timp de amuzament: 20-30 de minute)

Poti invata o multime de lucruri studiind ce arunca oamenii. Mai mult, poti descoperi ce secrete tin ascunse. Pe de alta parte, poti gasi obiecte utile, ca electrocasnice care inca functioneaza, sau chiar reviste... de tot felul.

Uita-te la televizor si repeta tot ce auzi, dar cu un accent italian (Timp de amuzament: 5-10 minute)

Este destul de distractiv. Daca adaugi si elemente de gestica, poti ajunge un adevarat Marlon Brando incruntat.

Farse la telefon (Timp de amuzament: 20-50 de minute)

Foarte distractiv, dar este nevoie de disciplina. Vulgaritatile de tipul "Buna ziua, familia...", nu fac lucrurile sa fie amuzante. Interesant este ca persoana de la capatul firului sa te creada. Mai ales daca ai o poveste ridicola. De exemplu, pune-ti intrlocutorii sa scoata sunete ciudate pentru a testa linia. Sau suna la un fast-food mai important si fa plangeri ciudate in legatura cu meniul lor.

3. Lucruri pe care poti sa le faci cu inca o persoana

Uita-te fix la ceafa unei persoane, pana se intoarce (Timp de amuzament: 2-5 minute)

Functioneaza pe principiul "simt ca ma urmareste cineva". Fa un studiu si vezi daca lucrurile stau chiar asa.

Fa un concurs de tipul: cine e mai putin competitiv (Timp de amuzament: 1-3 minute)

Incercand sa castigi acest concurs, vei pierde. Daca vrei sa pierzi, atunci castigi, dar de fapt tot pierzi. Daca nu incerci deloc, atunci pierzi, deci castigi, dar de fapt pierzi...

Ia-ti cainele pe sus, ca sa vada lucrurile din perspectiva ta (Timp de amuzament: 3-5 minute)

Gandeste-te: un caine vede lumea de la 15-60 de centimetri deasupra solului. Nu a vazut niciodata ce este deasupra modulelor din sufragerie, nu stie ce ai pe birou, sau in rafturile de sus... La fel, poti incerca sa vezi si tu lumea de la inaltimea prietenului patruped.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna big grin
Pai ai putea sa askulti muzicaa de exemplu cu Justin Bieber, sa te uiti la poze cu Justin Bieber...Ai sa vezi ca daca te uiti la el o sa iti placa la nebunie, la fel ca minewinking
Pa pa wave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiii eu candd ma plictisesc, incep sa devin mai lenesa, nu am chef de nimic, siii cititul ma plictiseste si mai mult...incerc sa vad daca e cineva pe net, iar daca nu, ma duc afara cu bicicleta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ies cu amici la un suc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, eu stau la calculator, pe messenger, de obicei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai euu cu prietena mea scriem cinci jocuri pe o foaie eu 5 ea 5 si vadem ce ne place mai mult sa facem alta solutie nu stiu ca si eu ma plitisesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiti pe yutube

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu ce sa fac sa nu ma plictisesc! pai ma joc pe webkinz, metin2 s. a. pe calculator, ma uit la tv si restul e istorie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vb pa mess stau pa net vb cu cineva cu oricine inervez oameni ma iut la filme porno etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt atatea lucruri de facut in viata asta asa ca nu imi pot imagina cum poti sa te plictisesti, sincer cred ca e o mare prostie sa te plictisesti cand sunt atatea de facut.winkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac sex. ori ma masturbez...depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma joc cu jucariile, acum am un bebelus din hartie care il ingrijesc dand-ui de mancare decupata din reviste, stau pe mess sau pe youtube, daca e frumos afara ma duc pe strada daca e urat vine cineva pe la mine sau ma duc eu! 11

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu ce sa faci scrii pe acest sait si vezi ca nu te mai plictisesti sau iesi afata la are si fa putin sport ca nu strica nici o data dar cand esti bolnav si nu poti sa iesi afara sau nu poti sa scrii ca ai vreo mana rupta sau ceva poti sa citesti o carte interesanta si nu va lasati nici o data conyrolati de internet mai bine cahd te plicti iesiti la o plimbare