| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ce faci cu hainele pe care nu le mai porti?

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Acasă în România mi-au rămas multe haine pe care nici nu le-am mai purtat, astfel că mama le-a dat unor tineri de la orfelinat. Iar o altă parte pe care le am în casa socrilor în Grecia, soacra mea le-a dat la biserică, aceasta ocupându-se cu donațiile pentru oamenii sărmani cât și pentru refugiați.

| RAY a răspuns:

Le arunc denisa, dar cum nu cumpar multe haine, nu arunc multe, sunt genul care cumpara doar ce e mai frumos si mai bun si il port des, nu vad de ce sa am dulapul plin de haine si sa nu le port niciodata

| Freya1 a răspuns:

Ori le arunc ori le dau

| Yasmin875 a răspuns:

Le dau copiilor săraci.Cunosc o fetiță care e cu 4 ani mai mică decât mine și nu prea are cu ce se îmbrăca si ii dau multe haine pe care nu le mai port. Unele mi-au rămas mici, altele m-am plictisit de ele.Eu îmi iau multe haine în fiecare lună și nici măcar nu îmi mai încap în șifonier.Am foarte multe haine pe care nu le-am purtat decât o dată sau de două ori.Toti îmi spun că am gust la îmbrăcat.Mda...Am o boală cu hainele ăstea.laughing

| munteanuionvictor a răspuns:

Am citit undeva că o să fie (sau deja sunt)centre unde poți să-ți depui hainele vechi și primești la schimb vouchere cu care poți cumpăra haine noi.

| Daniel9988 a răspuns:

1.Le modific la croitorie sau chiar acasa, de unul singur
2. Vorbesc cu un prieten sau cu fratele meu, ii spun ca nu mai port haina respectiva, si vad daca lui ii place.Bine,de acum nu le dau toate carpele.Sunt haine foarte frumoase, de firma, care nu imi mai sunt bune(ca na, am si eu o varsta happy ) sau de care m-am plictisit.
3.In ultima instanta, le strang pe toate si le ofer unor oameni fara posibilitati financiare.

| Victor453 a răspuns:

Daca sunt bune le dau, daca nu arunc

| Andwta a răspuns:

Le tin in dulap, le arunc sau le dau prin sat.

| dalexbun a răspuns:

Le dau, sau le arunc, mai facem carpe de sters prin pivnita sau garaj.

| SmileForSmiles a răspuns:

Le poți dărui cuiva care are nevoie de ele sau le reînnoieşti...(caută pe google nişte idei)