| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de oameni sunt aceia care ii fac prosti pe altii fara motiv si fara sa-i cunoasca bine dar tipa ca din gura de sarpe daca altii le spun si lor acelasi lucru?

O fac pe moralistii imediat cu cei care-i insulta desi si ei insulta si vorbesc obraznic la randul lor dar nu recunosc.ce fel de oameni sunt astia? Cum se numesc?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tampiti sau handicapati

| OldSoul a răspuns:

Cred ca cel mai bine s-ar numi "Parsivi"

| RainmakerX a răspuns:

Ei insisi sunt "prosti"! Cine ar face pe cineva "prost" fara niciun motiv?
Sunt acel tip de oameni care se cred perfecti cu toate ca au o multime de defecte si care ii marginalizeza pe restul numai pe motive nefondate. Se cred superiori,cred ca ei sunt cei mai buni. Sunt acel tip de oameni aroganti...
Ei se cred superiori deci au voie sa zica tot ce vor despre cei din jur dar atunci cand sunt chiar ei cei judecati, atunci nu le mai convine.
O sa merg pe principiul "Cine zice ala e..." Deci cei mentionati, care ii fac pe altii "prosti" sunt chiar ei niste "idioti" care nu au nimic mai bun de facut decat sa vada defectele altora si nu pe ale lor.
"Pot sa vada paiul din ochiul altora dar nu si barna din ochiul lor", ce sa faca?
Asa ies ei in evidenta, luandu-se de altii.
Lor li se pare ca sunt smecheri si la moda daca fac asta caci asa vad la altii...
Este doar parerea mea.
Va doresc o zi placuta in continuare!

(Ps: Persoanele de fata se exclud...)
-Blytz-

| KillMePlease a răspuns:

nu sunt oameni
sunt nişte nimicuri