| anonim_5440 a întrebat:

Cum fac ca oamenii sa nu mai profite de mine? Imi tot imprumuta bani, cand imi iau ceva sa zicem o punga de biscuiti, imediat s-ar toti (ma rog, baietii evident, nu mai spun ca 90% din baietii din clasa sunt nesimtiti) si abia ramane ceva pentru mine cand le cer ceva sunt refuzat mereu, numai cand le cer teme. PS : ma rog ma refeream la cei din clasa nu vreau sa jignesc pe nimeni; sa nu zica nimeni ca fetele din clasa sunt mai civilizate: nu! si vorbeesc foarte serios nu vorbesc ca un pustan care zice ca baietii is tari si fetele slabe nu! ma refer la colegii mei din clasa care tot ma insulta parca le-am facut ceva, vorbesc serios! Macar de-asi fi retardatu clasei tot asa ar face dar nu! eu sunt premiantul bla bla bla si cu alte cuvinte fraieru e foarte enervant cand te gandesti la oameni ca astia; vine o generatie de oameni din ce in ce mai... mai gen fete care sunt batause si injura, ce sa mai spun de baieti ma rog scuzati-ma ca m-a luat valul dar eh ce sa fac.

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Poi.asta e din vina ta pentru ca le permiti straight face

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Just say no!

| Elly4all a răspuns:

Silvia are dreptate leai permis prea multe, incearca sa pui si tu piciorul in prag si sa te opui nu conteaza daca esti fata sau baiat conteaza ca vrei sa inveti sa te opui si asta este bine, tu ai un fel mai aparte nu iti place probabil sa ranestii oamenii si nici nu ai tupeu...asta se poate schimba cu vointa si incredere.
Cand iti mai cer ceva spune-le si tu nu. si se vor obisnui,. invatai sa zica multumesc si te rog frumos, probabil ca tu crezi ca nu vei scoate asa ceva din gura lor dar.merita sa incerci ...mult succes si fi mai tupeist\a altfel toti vor profita de bunatatea ta!

| EUSIATIT a răspuns:

Nu stiu ce virsta ai dar e bine sa ignori totul atit cit poti si vor trece anii. veiscapa de ei si mergi maideparte, In viatavei avea opstacole destule viata e ca o bariera daca ai curaj sa sari e ok daca nu va trebui sa lupti si sa ai curaj sa nu te lasi doborit, Descurcate cu propriile forte. e greu chiar ffffffffffff greu dar nu te lasa doborit Succes

| Alecsanndraa a răspuns:

Spune ca vrei si tu sa mananci de ex si daca iti ramane mai dale j lor daca nu ghinion big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rupele capu`... si fi cu tupeu de viatawinking (nu intelege gresit->fi civilizat)

| anonim_5440 explică:

Nu stiu care raspuns sa fie castigator toate sunt bune si toate spun acelasi lucruri doar ca diferit oricum multumesc mult love struck