| mariaWoW a întrebat:

Ce ingrediente se foloseste pentru a crea :
http://www.youtube.com/watch?v=_6xs_Q0dzRw&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| Salabanzi00 a răspuns:

Se toarnă lipici în borcan. Dacă aveţi o sticla mare de lipici, pe care doriţi 4 oz sau 1 / 2 cana de lipici.
Se umple sticla de lipici gol cu ​​apă şi se amestecă-l în lipici (sau pentru a adăuga 1 / 2 pahar de apă).
Dacă doriţi, adăugaţi coloranţi alimentari. În caz contrar, va fi o mâzgă alb opac.
Într-o separat, amesteca o cana (240 ml) de apă în castron şi se adaugă 1 linguriţă (5 ml) de praf de borax.
Se amestecă încet amestecul de clei în castron de soluţie de borax.
Publicaţi mâzgă care se formeaza in mainile voastre si se framanta pana se simte uscat. (Nu vă faceţi griji cu privire la excesul de apă rămasă în castron.)
Mai mult slime este jucat cu, mai fermă şi mai puţin lipicios va deveni.
Distreaza-te!
Păstra mocirlă într-o punga etansa în frigider (în caz contrar se va dezvolta mucegai).
sfaturi:

Utilizaţi lipici alb, cum ar fi marca lui Elmer. "Cleiuri şcoală" Cele mai multe nu au compoziţia corectă.
Nu mancati slime - aceasta nu este deosebit de toxic, dar nu bună pentru tine, fie!
Mocirlă curăţă destul de uşor. Scoateţi mocirlă uscat după înmuiere cu apă.
Am pas-cu-pas instrucţiuni video dacă doriţi să vedeţi acest proiect în acţiune, plus am facut un video pe YouTube de namol arată ceea ce veţi obţine dacă utilizaţi gel lipici, mai degrabă decât lipici alb. Oricare tip de clei funcţionează bine.
De ce aveţi nevoie

borax praf
apă
4 oz (120 ml) lipici (de exemplu, Elmer a clei alb)
linguriţă
castron
borcan sau o cană de măsurare
colorant alimentar (opţional)
cană de măsurare