| iuliana12345678910 a întrebat:

Ce inseaman cand cineva spune ca ii place de o persoana,"de ea in sine"?

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

De obicei inseamna ca se refera la orice altceva in afara de aspectul fizic, de obicei la personalitate, comportament, mentalitate, lucruri ce tin de substanta, toate la un loc sau cele pe care le cunoaste.

| oprescudorin11 a răspuns:

Inseamna ca o place potrivit calitatilor, fara referire sexuala.

| ElenaSA a răspuns:

Ii plac trasaturile sale, aspectele sale profunde-mod de a gandi, fel de a se purta. Nu se refera la ceea ce se afla la suprafata, la aspectul fizic.