| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand Iisus Hristos spune. Pocaiti-va, caci imparatia cerurilor s-a apropiat?

2 răspunsuri:
| FlaviusAPM a răspuns:

Salut..Depinde unde ai citit eu itit spun ca acest cuvant nu ajuns de niciunde altundeva decat de la El.Frate incepe sa citesti Apocalipsa din biblie si crede in Isus cu toata inima ta.Se refera la viata spirituala cu El.Incearca sa te rogi macar seara si sa mergi la biserica si sa te lasi de pacat caci asa am facut si eu doar dupa ce au murit 2 prieten pe 12 dec de at am inceput sa ma pocaiesc.Frate vine o clipa cand niciun om de pe pamant nu va mai stapani lumea si lumea va fi stapanita de satan deja se intampla caci Isus ne avertizeaza nu te obliga doar daca vrei. este scris Vă îndemn dar, fraţilor, pentru îndurarea lui Dumnezeu, să aduceţi trupurile voastre ca o jertfă vie, sfântă, plăcută lui Dumnezeu; aceasta va fi din partea voastră o slujbă duhovnicească. - Romani 12:1

AMIN!

| InnocentSins a răspuns:

On: Probabil se referă la faptul că trebuie să te cureți de pacate pentru că se apropie sfârșitul lumii, sau ceva de genul...
Off: L-ai auzit tu spunând așa ceva? sau. spunând orice altceva?