| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand visezi un caine in mai multe culori? Era si stapanul il tinea in lesa, el era mare si parca se schimbau culorile pe el.Verde,rosu,mov.Chiar nu am gasit semnificatia pe site-uri de visebig grin.

Răspuns Câştigător
| Oanny a răspuns:

Sal! Stiu ca e mare difernta intre ziua de azi si ziua in care ai postat intrebarea. Dar am gasit un raspuns..."Cainele, desi este simbolul fidelitatii, si el poate avea o semnificatie negativa, exprimand supunerea. In functie de context, mai poate reprezenta si sexualitatea pervertita."

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu semnifica nimic relevant, eu nu cred in superstitii, a fost un vis firesc, nimic insolit.

| IsabelaIssa a răspuns:

Cainii. nu mai stiu sigur ca am uitat.sunt ori prieteni ori dusmani in vise. dar culorile nu au importanta happy

| RobYnRobYn a răspuns:

Ba au importanta (tot ce a pus babyisabela pana acum)chestia e ca culoarea e importanta...se schimba la fel cum se schimba comporamentul prietenilor tai.