| ZuzaTA a întrebat:

Ce inseamna chikita( nu stiu cum se scrie, dar se citeste cichita) laughing?

FUndoi big hug kiss

5 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Chichita=prostie,ceva nainsemnat

| SabbyNightShadow a răspuns:

A sp chichita nu chirita!

| SabbyNightShadow a răspuns:

De fapt chikita inseamna iubito pe spaniolabig grin

| Alexăndruţaa a răspuns:

Termenul "chichiță" se defineşte sau poate inseamna: CHICHÍȚĂ, chichițe, s. f. 1. (Fam.) Șiretlic, vicleșug (prin care cineva încearcă să scape dintr-o încurcătură); subterfugiu. ◊ Expr. A căuta chichițe = a se sili cu orice preț să găsească greșeli, cusururi. 2. Lădiță de sub capra unei trăsuri. ♦ (Reg.) Despărțitură mică, în formă de cutie, în interiorul unei lăzi. – Probabil din chichie (puțin folosit. „chichiță" < ngr.) + suf. -iță.

| daniela15 a răspuns:

Pai inseamna domnisoara sau domnisorica.
Funda, te rog?