| andu_2555 a întrebat:

Ce inseamna cind gasesti semnul cruce in trei cartofi in acea zi?

4 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Am vazut o stire la televizor exact despre o familie care a gasit semnul cruci intr-un cartof...ei spuneau ca este un semn...nu poti sti sigur

| StreetDancer a răspuns:

Ca o sa ai noroc. :*

| MayaDaya a răspuns:

Inseamna ca acei cartofi, au crescut intr-un mediu secetos, care le-a impiedicat dezvoltarae completa. de-asta se gasesc in unele legume diferite forme, cea de cruce fiind cel mai des intalnita. Mi s-a intamplat si mie sa gasesc, dar ziua respectiva, si nici dupa)) nu mi-a adus nimic deosebit.

| cuore a răspuns:

De ce nu intrebi un preot? Ar fi cel mai in masura sa te lamureasca.