| Rosalline a întrebat:

Ce inseamna "First name" si "Last name"? Care este prenumele si care este numele de familie?

Răspuns Câştigător
| LoveStoned a răspuns:

Last name -> numele de familie
First name -> prenumele

10 răspunsuri:
| Rosalline explică:

Doamne eu doar am intrebat... is incepatoare daca stii tu mai multa engleza bv tie dar nu judeca pe altii, stii? ce strica daca intreb si eu ceva? repet : sunt incepatoare, dar asta nu inseamna ca sunt proasta daca la asta te-ai referit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Raphael, nu fi absurd! Chestia asta nu se aplica in Romania. Intrebarea este bine pusa.

| Raphael a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu - cel putin - o aplic si consider ca doar puscariasii si militarii se prezinta cu numele de familie, apoi cu prenumele. Sau la completarea formularelor oficiale.

| beni97 a răspuns:

Se scrie sunt!

| IPA a răspuns:

Https://www.btic.ro/diverse/first-name/ vezi aici raspunsul detaliat

| IPA a răspuns:

Scuze, acesta este link-ul ok, sa nu se considere reclama...
bit.ly/3tflJIl

| Ramona123456 a răspuns:

Hahahha se scrie:,, sant" nu,, sint", in romaneste, deci sa nu mai criticam pe altii totusi...winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona123456):

Vad ca mi s-a sters raspunsul... Sper ca macar ai invatat sa scrii.

| Popenta_Cristina_1983 a răspuns (pentru Ramona123456):

Daca ai fii mai desteapta, ai putea sa corectezi, dar nu esti. Se scrie sunt. Nu stiti care sunteti mai destepti. Puteati sa raspundeti la intrebarea fetei si atat, fara alte comentarii care sa arate ca te crezi desteapta dar nu esti.