| necunoscutul_1616 a întrebat:

Ce inseamna funda? plss

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici. Iar intrebarile de acest gen ar fi bine sa le pui la categoria "Totul despre TPU". Numai bine!

| ImmortalQueen a răspuns:

Bunahappy

Fundita asta nu este altceva decat o recunoastere simbolica a ajutorului oferit de cel mai bun raspuns pe care l-ai primit. Asadar, atunci cand pui o intrebare si se aduna un numar suficient de raspunsuri, poti sa-l recompensezi pe cel care consideri ca te-a ajutat cel mai bine, facand click pe fundita gri din partea dreapta a fiecarui raspuns. Bye:*

| forever4you a răspuns:

Panglica aia gri care daca duci mouse-ul pe ea se face argintie, este jos la fiecare raspuns, avand vreo 100-1000 de punctethinking

Prin ea se declara raspunsul castigator,adica cel care tie ti s-a parut cel mai bun, cel care ti-a placut, care te-a ajutat la intrebarea respectivawinking

Aa si daca esti noua pe TPU iti urez bun venit>:d< in comunitatea noastrahappy

| DeeeaA a răspuns:

Raspunsul preferat care a fost dat ce cei care au pu intrebarea.
funda?

| ruPfashu a răspuns:

Daca cineva iti raspunde la intrebare si te ajuta foarte mult, poti sa il recompensezi cu o Funda.