| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Ce inseamna L. O. L?big grin Poate vi se pare o prostie ca nu stiu, dar chiar nu stiubig grin

Răspuns Câştigător
| AlinaBulina a răspuns:

Inseamna "laughing out loud" - adica "razand in gura mare". E o expresie pe care o folosesti atunci cand incerci sa exprimi amuzamentul online. Din pacate, incep sa aud acest "lol" si in viata offline, ceea ce e dubios. tongue

127 răspunsuri:
| viorel2c a răspuns:

Altii i-au spus Lots of laughs care e cam acelasi lucru cu ce a spus Alina

| RoberT9191 a răspuns:

Te miri sau ceva de genul asta big grin

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lots Of Laugh exprima rasul LOL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laughing out loud

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E "laughing out loud", exact cum a zis Alina bulina...tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol= razi tare happy.:*:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laugh out ligh

| shoby1996 a răspuns:

Laughing out loud adica razi in gura mare LOL tonguetonguetongue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol-semnificatie de ras...adica spui lol... ce ochelari are ala sau sunt mult mai multe exemplehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna rad in hohote...prescurtarea vine din engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razand in gura mare inseamna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inseamna a rade in hohote sau ceva de genu...

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna "laughing out loud" in traducere "razand in gura mare" aceasta expresie se exprima online pe mess in jocuri...:LOL rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laughing out loud. Nici eu nu stiam dar am cautat pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna mori de ras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LoL=razi foarte tarerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se foloseste atunci cand ti se pare ceva foarte comic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol=laugh of loud=a rade tarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand zici LoL inseamna ca te miri de ceva, razi de ceva. Este sinonimul lui Doamne!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alina Bulina si cei care au mai zis "laughing out loud" - adica "razand in gura mare" au dreptate. Nu te lua dupa toti care folosesc in mod echivoc acest cuvanthappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna razand cu gura mare, e o expresie foarte folosita de adolescenti big grintongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lots of laughs-adica ceva de genul "razand in hohote"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lool inseamna ceva de ras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laughing over limits

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol=hohote de ras in limba engleza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL=doamne (adica te miri)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vorba lui Alina, inseamna laughing out loud adica razand.:X:X