| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Ce inseamna L. O. L?big grin Poate vi se pare o prostie ca nu stiu, dar chiar nu stiubig grin

Răspuns Câştigător
| AlinaBulina a răspuns:

Inseamna "laughing out loud" - adica "razand in gura mare". E o expresie pe care o folosesti atunci cand incerci sa exprimi amuzamentul online. Din pacate, incep sa aud acest "lol" si in viata offline, ceea ce e dubios. tongue

127 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lol inseamna ce a zis si Alina dar si logicwinkinge o prescurtare, eu nu prea o folosesc adica nu ca logicwinking:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol se foloseste cand te miri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol= la o ***

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna rad in hohote

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna "laughing out loud" adica "razand in gura mare". Toti din cls mea si de pe strada vorbesc asa si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lots of love

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LoL inseamna a te prapadi de ras. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LoL=te miri de ceva, razi de ceva, este sinonimul la Doamneee big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva de genu a rade in hohote.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai lol inseamna ca razi in hohote si cum spunea fata de mai jos dar ...nu stiu si eu il folosesc. Dar nu stiu, mi se pare o prostie pentru ca atunci cand rad rad nu spun lol deci mai bine nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna ca te miri, de exemplu Lol incredibil, ma mir:X:X:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol inseamna hohote de ras dar altii il considera ca fiind un''hai pa''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ati observat ca toata lumea foloseste lol ca si cum ar insemna logic? Chiar ma enerveaza chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL inseamna la o *** laughingrolling on the floor

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si chiar nu trebuie sa-ti fie rusine, nimeni nu s-a nascut invatat. Lol inseamna laughing out loud...il folosesti cand raziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol=la o ***laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L.O.L...pentru toata lumea inseamna mor de ras, dar vad ca se foloseste ca LOGIC ceea ce e gresitwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laughing out loud razand in hohote sau laughing out loud acelasi lucru, intr-un cuvant a rade.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lolrolling on the floor
Adica chiar loloh go on
Atat nu stii?:d
Inseamna laughing out loudtonguerolling on the floor
Adica ras in gura mare!=D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara dar nu se scrie L. O. L ci LooL!laughinglaughingLool=Logiclaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laughing out loud"

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Test12072019 B

| viorel2c a răspuns:

Altii i-au spus Lots of laughs care e cam acelasi lucru cu ce a spus Alina

| Alycaaaa a răspuns:

Razand in gura mare adica asalaughing))rolling on the floor

| contpublic a răspuns:

Mor de ras

Alte răspunsuri