| Anca15 a întrebat:

Ce inseamna
,, lol"
primul raspuns prima fundita... vreau in romana nu in engleza
vot la celelalte

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol adica nu stiu cum sa-ti explic... LOL inseamna cum ar veni WOW. adica cum ar veni te miri de cceva.Si acest cuv o foslosesc mai mult aia de gasca. Sper sa te ajute dar am si eu o intrebare daca vrei sa-mi raspunzibig grin. Imi place de un baiat si el mi-a spus ca o bratare care i-am dato eu ii porta noroc, stiu ca par nebuna dar de mult il plac si se uita intr-un fel ciudat la mine Dar el ii foarte popular. Ce zici?

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Lol = rolling on the floor

bye-bye

| alessia a răspuns:

E un fel de oau...lol.cand se mira cineva.:*funda?

| Lalysuka a răspuns:

LOL se foloseste de cei care se mira de ceva. In loc sa spuna :„Oau, ce frumoasa e!" spun :„LOL, ce frumoasa e!"

| foreverANDaDAY a răspuns:

Lot off laught sau laught out loud adica mult ras sau ras in hohote tradus motamo dar asa inseamna ceva foarte amuzant

| kkkkkkkkkkkkk a răspuns:

Amuzant sau dragut

| Krissypunkysenss a răspuns:

Adica hohot de ras, ca si cum ai zice hihi, ceva care arata ca ceea ce s-a spus e amuzanthappy fundytz?

| Krissypunkysenss a răspuns:

Respunsul cu funda nu e bun adica nu ala e sensultongue lol

| DoctorChucky a răspuns:

Buna.Uite aici ce cauti:
-LOL=laughing out loud(engleza)
=multe râsete(romana)

| Anca15 explică:

Pai tie iti place de el?
e foarte frumos ca i-a zis asta!
Eu m-as bucura enorm d mult daca un baiat miar zice asta...cred ca esti o fata norocoasa

| Issa1428 a răspuns:

Lol=ce tare! marfa! etc.

| andersan a răspuns:

"lol" inseamna a te ride cu voce tare