| Altair a întrebat:

Ce inseamna OZN si roswell? dar experimentul philadelphia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ozn. obiect zburator neidentificat.adica nu poate fi catalogat ca fiind aparat de zbor, fenomen meteorologic, fenomen fizic sau alceva.cazul Roewell se pare a fi o prabusire a unui ozn in america si s-ar fi gasit si ocupantii acestuia. dar totul fiind secret...

4 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Altair, vezi ca este documentar cu experimentul philadelphia, daca vrei sa stii, cel mai recomandat e sa te uiti la elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experimentul philadelphia pleaca de la numele acestui vas care s-a teleportat probabil in timpul razboiului, si a fost vazut in doua locatii in acelasi timp, aparand si disparand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OZN=obiect zburator neidentificat iar roswell=o localitate unde se presupune ca au aterizat extraterestri

| emokid9329 a răspuns:

OZN inseamna "O"biect "Z"burator "N"eidentificat... Roswell e orasul in care (se presupune) ca s-au vazut cele mai multe OZN-uri... OZN-urile sunt "nave zburatoare in forma de disc"...eu zic ca chestia cu discurile nu e adevarata...citeam intr-un ziar italian despre primele OZN-uri cum un batran le descria: "ieseau din apa CA NISTE FARFURII ZBURATOARE" si de atunci toata lumea vede discuri si sfere oh go on dar nu se stie exact cum arata... pot fi patrate...triunghiulare sau forme pe care noi nu le cunoastem... pot fi miliarde de forme happy... noi oamenii exageram cu toate chestiile... eu sunt din cluj si am auzit ca la o padure...eu stateam in apropiere...sunt fenomene stranii si pe cer se vad nu stiu ce (p... ceva de cal laughing ) am fost cu prietenii cateva nopti la rand...si ne-am ales cu niste caini langa noi...noroc ca erau cuminti si atat...nu am vazut nimic "straniu" oh go on dar asta nu inseamna ca nu cred in asa ceva...si de aici Biblia se bate cap in cap cu stiinta because in Biblie scrie ca D-zeu a focut universul si stelele ca sa ne lumineze pe noi...ok...da...stelele de pe cer si luna lumineaza noaptea Pamantul... dar la cateva milioane de ani lumina se afla galaxii de la care lumina nu ajunge pe Terra...atunci pe alea de ce le-a creat D-zeu? si pe atatea planete si galaxii exact noi care suntem cat o scama in Univers avem gandire si viata? mai departe de galaxia noastra nu se stie ce este... pot si extraterestii cu gandire mult mai evoluata...sau poate sunt planete populate de fiinte care nu sunt dornice sa ne cunoasca sau nu au creier... poate alte fiinte nu se bazeaza pe carbon ca si noi... poate sunt facut din alte materii pe care noi nu le-am intalnit...si sunt prea multe lucruri...eu sunt pasionat de paranormal si daca vrei sa mai vorbim de asa ceva da-mi add la id-ul de yahoo: emokid9329. sa imi spui ca esti de pe TPU.ro ca sa stiu cine estiwinking sper ca ti-am fost de ajutor...si daca vrei poze ciudsate iti trimit pe mail... l-am fotografiat pe un prieten din lateral... vroiam sa incerc blitz-ul de la telefon si in spatele lui a iesit ceva albastru...ca un fum (chiar daca nu fumam niciunul) e ciudat... dar asta nu inseamna ca e un extraterestu sau vreo fantoma... poate camera a fost de vina e de doar 3 mp si cred ca am fotografiat ceva din greseala sau cine stie tongue mai vb...pa paa wave