| SimplyBlue a întrebat:

Ce înseamnă prietenia pentru voi?
Câți prieteni aveti?

Răspuns Câştigător
| liliana77any a răspuns:

Oamenii care îți sunt alaturi la bine și la greu, te poți baza in orice situație pe ei că te vor ajuta cu un sfat sau o vorbă buna.
Prietenia se construiește în timp, iar un prieten bun nu trădează niciodată.

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu am.

| Ofiintă a răspuns:

Ce înseamnă prietenia pentru mine?
Atunci când am parte de cineva cu care îmi face placere sa imi petrec timpul liber.
- să ma confesez
- sa existe reciprocitate.

| SilentRain a răspuns:

Nu însemna nimic, n-am prietenii
Am cunoștințe, persoane cu care ies ocazional /vorbesc

| Dismally a răspuns:

Prieteni sunt cei carora le pasa cu adevarat de tine, cei care vor fi alaturi de tine indiferent ce s-ar intampla, cei pe care te poti baza. Am putini prieteni adevarati, restul sunt asa, amici.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Să fi un prieten adevărat înseamnă să îl ajuți atunci când are nevoie, însă nu mă gândesc aici doar la sprijin financiar, căci îi poți fi de folos cu un sfat, cu o vorbă bună, acestea fiind la fel de "valoroase" ca și banii.Am 20 de "prieteni"(străini)happy

| Jany123Jane a răspuns:

Nu am prieteni. Nici nu am avut ocazia sa am. Adica, cei pe care ii consideram prieteni, au tinut sa imi arata ca nici doi bani nu dau pe mine. Prietenul e mai mult decat un "Buna. Ce faci?".
Daca nu va pasa unu' de celalalt, nu va intelegeti, nu dati un sfat, nu sunteti prieteni, doar niste straini care vorbesc. Parerea mea.