| Andrew_9035 a întrebat:

Ce inseamna rasist? Funda?

Răspuns Câştigător
| ZeePinkStar a răspuns:

Bunăhappy rasistă este persoana care face diferențe între naționalități, culoare, religii, etc happy.

7 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Rasist - adept al rasismului.
RASÍSM - Teorie (conceptie) social-politică care susține inegalitatea biologică și intelectuală a raselor umane; Acțiune de discriminare rasială; bazat pe ură de rasă;

| Lora a răspuns:

Rasist inseamna procesul de discriminare cu privire la negri, rromi etc.

| aly a răspuns:

rasistă este persoana care face diferențe între naționalități, religie, etc

| effect a răspuns:

Este un adept al rasismului care inseamna teorie social-politică care susține inegalitatea biologică și intelectuală a raselor umane

| misu a răspuns:

Sa nu fii de acord cu cei diferiti de tine

| Michelle13 a răspuns:

Rasist inseamna o persoana care are o atitudine de descriminare asupra persoanelor de alta idiologie, credinta sau culoare. Funda?

| luschan a răspuns:

Rasismul e foarte raspindit si se manifesta sub diverse forme citeste asta si poate intelefi mai bine http://luschan.blogspot.com/2011/04/doi-te-ura-doi-te-fura.html