| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce inseamna sa fi barbat? Eu am uitat ca sunt barbat,stiu doar ca sunt om, ce inseamna barbatie? Inseamna sa fi incordat si sa nu plangi niciodata si sa fi insensibil?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A fi barbat nu inseamna ca esti psihopat, normal ca si un barbat plange, are si el sentimente, simte si el iubirea, ura etc e si el om normal ca sa simta ce simte o femeie, cred ca fiecare barbat e diferit asa si cum si fiecare femeie e diferit, in ziua de azi sunt putini oamenii si multe gunoiae umane

| Drimmero a răspuns:

Un barbat este intotdeauna un barbat fara doar si poate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu si atunci cand te lasi calcat in picioare si facut pilaf de cineva. Stii tu mai bine

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu isi are rostul discutia asta, nu ai habar despre ce vorbesti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

VEzi noul avatar a lui Ray, ti se potriveste.

| T0T a răspuns:

Cred că știi ce înseamnă, nu e nevoie să îți spun eu. În rest fiecare își găsește interpretarea stereotipistă că de parcă termenul ăsta se rezumă la un ansamblu de caracteristici(ca cele din exemplul tău). Nu. Astea sunt prostii. Eu cred că chestia asta e și o jignire adusă la adresa femeilor care pot fi la fel de puternice psihic, insensibile etc. sau chiar și mai și decât bărbații. Singurul lucru ce nu îl putem controla noi este structura biologică care ne diferențiază. Dacă ai uitat...ce pot să zic, e cam grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope. In ziua de azi a fi barbat inseamna sa plangi cu prietena ( sau chiar mai mult ca ea in unele cazuri) la Titanic, sa fii un 3. 14zdificat(vorba cuiva ) fara par pe piept sau brate, picioare. Sa mergi cu gagica la manichiura, facut sprancenele si alte chestii. Sa porti haine mai stramte ca ea. Si chestii de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asta ar trebui sa insemne.Cu accent pe "ar trebui"